Utolsó hsz: Gringo
Idõpont: 10:31
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2019.01.13. 16:56  l  #21154
Részvétem, én kihagytam.
Nekem a Philly elleni szenvedés és totális szétesés a végére elég volt. (Tudod mi a röhely? Hogy még azt a meccset is simán hozhattuk volna!)
A második sorunk gyakorlatilag inkább a 3,5-ik. Gyengébb, mint a harmadik, kevesebbet ütközik, mint a 4., de néha passzolnak egymásnak.
Csak rátercelnék a véleményedre. Második sor nélkül reménytelen.
Az egyetlen szerencsénk, hogy a vetélytársak is botladoznak.
All-Star

Válasz Modano. hozzászólására (#21153)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2019.01.13. 11:52  l  #21153
Felkeltem megnézni a meccset, kár volt, a 3. Blues gól után kikapcsoltam.

Nézhetetlen fos volt, mit láttam, és az idén nagyon ritkán láttam mást.

Azon gondolkodtam, hogy a Nill érában egyedül Ruff idején játszottunk igazi, élvezhető hokit. Kár, hogy a leggyengébb szezonunk ebben az időszakban pont akkor jött, amikor Lindynek contract year volt. Kevés GM hosszabbított volna egy ilyen szezon után vele, de én elgondolkodtam volna rajta. Egy jó védekező segédedzővel működhetett volna a dolog.

Hall of Famer

------------
  It's just 16 teams chasing 16 wins...
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2019.01.09. 23:10  l  #21152
Nyertünk a Zenészeknél.
Bevallom, inkább aludtam az este.
Az összefoglaló alapján, az elején lehettünk jobbak, utána rácsücsültünk a 3 gólos előnyre. Elég lett.
Igazsághoz hozzátartozik:
- Tyler első góljánál a védője nem tudom mit csinált, én lepontoztam technikailag 3,9-re, kivitelre kapott egy jóindulatú 4,0-t. A jégkoronghoz nem sok köze volt.
- Klingberg góljánál szerintem a kapus azt se látta, hány csapattársa van a jégen.
- Tyler 2. gólja viszont egyértelmű és komoly kapushiba.

Megyünk a Pholly-hez. Nincsenek csúcson, lehet(ne) tovább javítani a nem túl acélos idegenbeli mérleget.
All-Star

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2019.01.07. 16:53  l  #21151
Faksa ütközött Pitlick-kel, azért késett egy ütemet. Én mondjuk Bishop előtt koriztam volna keresztbe, akkor visszaszerzi az ütemkésést.
De Bishop mire számított? (Nekem eddig Khudobin meggyőzőbb.)
A második harmadban 14-5 volt a kapuralövés ide, minősített gólhelyzetekkel. Mégis ők mentek 2-1-gyel pihenni!!
A harmadikban lőttek 12-t, amiből 10-t az utolsó 7 perceben, ez volt a meccs utolsó 10 kapuralövése. Azaz addig 27-20-ra ezt is vittük.
Az, hogy a Jets jobb csapat, az oké. De az este ettől függetlenül pontot szerezhettünk volna és a 4 gólos különbség is erősen túlzó!

Azt meg osztom, hogy amíg effektíve nincs 2. sor, sőt még a 4. sor szintjét sem hozza, addig nincs miről beszélni.

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2019.01.07. 8:23  l  #21150
Megnéztem az összefoglalót, és az alapján nem osztom a véleményedet.

Nem érdemeltünk pontot, a jobb csapat győzött. Volt némi szerencséjük, de nem egetverő és a 2. gólnál Bishop mellett (aki valóban benne volt a gólban) még Faksa nevét is megemlíteném, aki csak tessék-lássék módon védekezett Myers-en.

Sokadszor írom le (és valszeg nem utoljára), de nincs depth scoring. Amíg ezt a problémát nem oldja meg Nill, addig nem leszünk jó csapat.

Válasz Johnnyboy hozzászólására (#21149)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2019.01.07. 1:49  l  #21149
A mai winnipegi meccsel kapcsolatban: senkit ne tévesszen meg az eredmény, ez egy alapvetően döntetlen meccs volt, csak...
Szóval egy megpattanó lövéssel szereztünk vezetést, azaz Fortuna ránkacsintott. Hogy utána a jégbe döngöljön.
Röviddel ezután egyenlített a Jets. Naná, hogy a kapu előtt ütőre pattan a korong, ráadásul takarásból ráhuzva Bishopnak esélye sincs.
Ellenben a 2. Jets gól tisztán az övé. Annyira lehetett tudni, mi következik. Mármint Bishopon kívül mindenki tudta.
3. Jets gól: persze megint pont ütőre pattan. Itt el is ment a meccs.
4. gól EN, 5. gól fórból. Mindegy.
Azért Spezza-ék sora megint nagy semmi volt. A Faksa-sor lényegesen több veszélyt jelentett. Hátul rengeteg korongot adtunk el! Elképesztő előzékenyen segítettük a Jets támadásait.
Ami viszont feltűnt és nem értem, hogyan nem vettük észre, hogy a palánk melletti izmozásokból jobbak. Sokkal. Erre rendre belövöldözzük a korongokat. Agyrém.
Sajnos az első sor ma semmit nem csinált. Felörlödtek a fizikai hokiban. Más meg nem tudott előrelépni.
Bishop az egy hibáján kívül jól védett. Klingberg és Lindell sajnos sok korongot elszórt. Heiskanen oké, Polak...na neki nyernie kellett volna az izmozásokat. Kevés sikerélménye volt.
Janmark, Spezza, Hintz, Ritchie, Condra, nulla. Honka mérsékkelt, Fedun...pfff, az, hogy rögtön Faksa kiállítása leteltekor ő is kiszóratja magát, nálam nagy minusz!

Jó csapattól kaptunk ki, megkockáztatom, jobb csapattól. De a különbség abszolút túlzó, egy pontot megérdemeltünk volna!
All-Star

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2019.01.05. 5:01  l  #21148
Azt a rohadt életbe, de nehéz meccs volt!
A Washington nagyon meglövöldözött minket. Khudo viszont ihletett formában volt. A győzelmet ő hozta.
Nomeg Tyler. Ma 2x is jókor, jóhelyen.
Az első harmad a mienk volt, de utána inkább a Caps akarata érvényesült. A védekezésünk összességében rendben volt, támadásban viszont nem voltunk dominánsak. Hiányzott Benn nagyon.
Na akkor vasárnap Jets Kanadában. Jó lesz!
All-Star

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2019.01.04. 9:33  l  #21147
Ma Washington.
Ők b2b-ben vannak, az este 5-2 zakó a zenészektől.
Érdekes csapat. Többször láttam, hogy a meccs 2 felére mintha lekapcsolták volna őket. Ilyen volt az Anaheim, a Nashville és most a St.Louis ellen is.
Az elején mennek, jól játszanak, aztán mintha kialudt volna a lámpa. Furcsa.
Nyerjünk!
All-Star

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2019.01.03. 21:10  l  #21146
Ja, mégvalami.
A 2. Devils gólt közvetlen megelőzően Spezza ütőjéről pattant a harmad közepe felé a korong. Valójában nem is értem, mit akart. Nem volt egy akkora nehéz korong, hogy ilyen amatőr módon pattanjon el a tollról! Lényegében ő volt a gólpasszos. Egyre jobban csóválom a fejem az ő teljesítményével kapcsolatban. Időnként csinál szép cseleket, szépen tisztárajátsza magát, vannak jó meglátásai, csak ez édeskevés. Gólok és gólpasszok kellenének. Na azok nem nagyon vannak!
All-Star

Válasz Modano. hozzászólására (#21145)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2019.01.03. 18:15  l  #21145
Hát igen, Faksa nem lesz büszke erre a meccsére, de van ilyen. Amennyire tudom, ez volt a leggyengébb meccse idén. Szezononként két ilyen belefér, mert egyébként rendesen teszi a dolgát.

A Devs második góljánál konkrétan mit szerettünk volna? Négy játékosunk volt a kapunk előterében, illetve környékén. Minek?

Heiskanen meg egy álom! Minél többet látom játszani, annál nagyobb vigyor van az arcomon. Ahogy Monty említette: ha belegondolunk, hogy van ő és mellette egy Klingberg és egy Lindell, hát évekre meg van oldva a hátsó alakzatunk.

Kell egy jó második sor és akkor már minden csak a srácokon múlik!

Válasz Johnnyboy hozzászólására (#21144)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2019.01.03. 14:49  l  #21144
Heiskanen második gólja (a GWG) volt az igazi etetés a felsőfokon. Basszus, egy védő vette palira a komplett Devils-t.
Majd visszanézem, melyik Devil tévesztett ütemet, így nyilt meg az út a kapu elé. Konkrétan nem tudta, melyik játékosunkra lépjen ki, ez meg elég volt Heskanennek a kapu elé korizáshoz.
Az első gólja is mesteri volt. Igaz, tök üresbe kapta a korongot, de ahogy felismerte, hogy nem kell elpüfölni a korongot, hanem a kicsuszó kapus mögött bőven van hely kapuba paskolni, na azt nem lehet tanítani. Valaki vagy tudja, vagy nem.
Tyler is beköszönt 2x, de ne hagyjuk szó nélkül Radulov két álom-passzát sem. Benn és Segs gólja előtt kulcs volt, hogy visszatette svájcira.

Aztán ne menjünk el Faksa két hibája mellett sem, mindkettőből gólt kaptunk. A Devils vezető gólja előtt ő nem tudta kipaskolni a korongot, utána meg lábbal elsöpörni, valamint a 3. góljuk előtt ő adta rosszul a támadóban a paszzt, abból fordultak le. (Anyám! Azt a fogalmatlan tuszkolos gólt....mondom el vagyunk átkozva!)
A második góljuk előtt meg konkrétan Janmark adott egy nagyon szűk paszt Honka-nak, aki nem tudta megszerezni a pakkot, abból fordultak le. Ez volt az első 3 góljuk.
Még ekkora hibák esetén sem törvényszerű, hogy gólt kapjunk, de Fortuna megint beleröhög a képünkbe.
Két harmad után a realitás 4-1 lett volna ide. Azt viszont el kell ismerni, a harmadik játékrész inkább az övék volt.
Összességében egy kétgólos győzelem lett volna indokolt. A többit meg leírtam.
All-Star

Válasz Modano. hozzászólására (#21143)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2019.01.03. 12:47  l  #21143
Heiskanen hogy megetette kétszer is a komplett NJ védelmet, a kapussal egyetemben, atyaég!

Minden gólunk szépségdíjas volt, de a kapott találatoknál nem nagyon tudtuk, hogy hanyadikán van elseje.

Válasz Johnnyboy hozzászólására (#21142)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2019.01.03. 5:17  l  #21142
Fhúúúúúúúú....
A végén csak behúztuk 5-4-re.
Heiskanen meglőtte 2. gólját, az utolsó harmadban, az lett a GWG.
Összességében megérdemeltük a győzelmet, bár a végén látszott, hogy kulcsemberünk hiányzott.
Remélem Jamie a Caps ellen már játszhat, nagyon kelleni fog a játéka!
All-Star

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2019.01.03. 4:20  l  #21141
Ja!
Wood vakról leütközte Jamie-t, akit bevittek az öltözőbe. Remélem, a harmadik játékrészre visszajön!
És mostmár csapjuk szét ezt a mocskos mákos bandát.
All-Star

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2019.01.03. 4:15  l  #21140
Két harmad után 4-4 a Devils ellen és lassan agyfaszt kapok!
Ezen a meccsen a Devils még semmit nem csinált! Az első három góljuk a semmiből jön! Fortuna menjen a jó k... anyjába már!
Agyrém. Mi játszuk a hokit. Jól is játszunk, erre döntetlen.
Nem tudom miért van ez, de el vagyunk átkozva.
All-Star

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2019.01.03. 3:15  l  #21139
Az első harmad után Stars-Devils 1-1.
A kapuralövés 16-2 !!!
Pontatlanok vagyunk. A lendület megvan, de dadognak a korongok. Kb. lekorizzuk őket, csak a befejezésekkel vannak gondjaink.
Jó lesz ez. Tartsuk a lendületet és akkor bedaráljuk őket.
All-Star

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2019.01.02. 8:44  l  #21138
Jövőre Dallasban lesz a Winter Classic.

Az ellenfél kiléte még kérdéses. Én a San Jose-t szeretném, de sajnos szerintem a legvalószínűbb, hogy a buzikkal játszunk majd.

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2019.01.01. 5:13  l  #21137
OT-ben nyert a Habs 3-2-re.
A harmadikban egy Bishop hiba és a semmiből egyenlítettek.
Az OT...hát az, hogy egyszerre hibázik Heiskanen és Seguin, abból törvényszerű a gól. Ráadásként mázlijuk is van, mert ritka szar lövés volt, csak Bishop eldobta magát és pont onnan mozdult el, ahová a lövés jött.
Csak a szokásos, Fortuna megint röhög rajtunk.
Lapozzunk, megint egy nem tudtunk lezárni egy megnyert meccset és még szerencsénk sincs.
All-Star

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2019.01.01. 4:21  l  #21136
Két harmad után 2-1 ide. A kapuralövést ebben a harmadban 23-11-re nyertük! (Az Isles ellen összesen lőttünk 20-t egész meccsen!!!!!)
Előbb Faksa lézerpontos lövése egyenlített, majd PP-ben Tyler kipattanó lövését kotorta be Jamie.
Na erről beszéltem. Domináltuk a 2. játékrészt, teljesen jogosan vezetünk.
Hátul kissé bizonytalanok vagyunk - joban figyeljünk. Bishop jól fog. Pedig nem is tinta!
Na csak így tovább. Niemi el fog fáradni, csak foglalkoztassuk!
All-Star

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2019.01.01. 3:23  l  #21135
Egy harmad után 1-0 a Habs-nak. Jogosan.
Idén szokásosan álmosan kezdtünk, de most a harmad végéig sem tudtuk átvenni az irányítást. Lassuak vagyunk. Fejben és koriban egyaránt.
Akkor kérünk szépen egy huszáros második játékrészt - ahogy szoktuk.
All-Star

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2018.12.30. 4:01  l  #21134
Két harmad után 3-0 ide. Kapuralövés 33-15 (az Isles ellen összesen sikerült 20 ugye)
Jobbak vagyunk, bár a vezető gól után kicsit bekényelmesedtünk. Végre PP-gólt is lőttünk.
Na innen már fél korival is be kell húzni. Folytassuk és javítsunk gólkülönbséget.
All-Star

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2018.12.30. 2:56  l  #21133
Az hagyján, de hogy konkrétan megtámadja őket, na az azért több a soknál. Ráadásul van olyan hülye, hogy meg is mondja miért. Hát mert a tulajtól vitriolos e-mailokat kap!
Barom a köbön!

Más.
1. harmad után gólnélküli a vasút ellen. A 2. felében nagyon jól nyomtuk, de pontatlanok vagyunk. Kicsit több koncentráció és jó lesz ez.
All-Star

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2018.12.29. 19:17  l  #21132
Hát nem.

Reggel olvastam a cikket, és kinyílt a bicska a zsebemben. Nem elég, hogy a két sztárjátékosunkat okolja a csapat sikertelenségéért, de mindezt a médián keresztül teszi.

Majd írok erről bővebben, ha kicsit több időm lesz.

Válasz zetterberg40 hozzászólására (#21131)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2018.12.29. 13:35  l  #21131
Ez a Lites nem túl okos ember.

Válasz Josh hozzászólására (#21130)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2018.12.28. 22:24  l  #21130

All-Star

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2018.12.28. 14:43  l  #21129
Az utolsó 5 meccsünk szép keresztmerszete a csapat kétarcúságának. A három legnehezebbet megnyerjük, a két legkönnyebbet meg elbukjuk.
Ami konzisztens az az inkonzisztencia.
A harmadik sorunk nyugodtan lehetne a második, többet tesznek hozzá a csapathoz.
Khudo megint nagy volt. Egyelőre messze nem a két kapusunkon múlik a jó szereplés.

Hanzal hátsérülése kiújult.

Na, most kellene elcserélni egy zsák korongért, vagy adjunk mellé még valakit, csak menjen.

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2018.12.24. 8:31  l  #21126
Azt gondoltam, az ünnepek alatt majd jó sok meccset nézek.
Hát nem. Erre a fosra nem vagyok kiváncsi!
Megint egy olyan zakó, amit nem lehet megmagyarázni. A 20 kapuralövést sem. A core-t hagyjuk meg, aztán mehet mindenki, amerre lát.
All-Star

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2018.12.21. 9:18  l  #21125
Pláne, hogy ez a Hawks a meccs előtt 34-52 gólaránnyal állt az első harmadokat tekintve, erre 20 perc után 2-0 volt nekik!

Pláne, hogy ez a Hawks a ligautolsó PP-ben 12%-os mutatóval, most egyből egyet belőttek, és 19 idegenbeli meccsen ez volt a 4. PP góljuk mindössze!

Radulovnak nem tudom hányadik felesleges, támadó harmadban elkövetett szabálytalansága volt ez, de sokadik, az tuti.

Amit meg az EN góloknál műveltünk...kabaré!

Klingberg sérülés utáni első meccsén -3 +/- mutató, csodás.

Válasz Johnnyboy hozzászólására (#21124)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2018.12.21. 7:10  l  #21124
Na akkor tényleg hagyjuk a fészkes fenébe ezt az idényt. A hullagyenge Chicago ellen is egy laza zakó.
Komolyan, olyanok vagyunk, mint az a férj, akinek a nászéjszakán nem áll fel.
Szar.
All-Star

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2018.12.19. 20:40  l  #21123
Klingberg holnap játszik, Hanley-t leküldtük.

Válasz Modano. hozzászólására (#21120)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2018.12.19. 11:02  l  #21122
Egyszer minden sorozat megszakad, a jó is és a rossz is.

Hathaway két akcióját megnéztem volna. Állítólag elég tahó módon ütközte le Seguint és Bishopot is, de egyik összefoglalóba sem fért bele.

Érdekesség: a frencsájz történetében először történt meg az, hogy mindkét kapus jégre lépett és egyik sem kapott gólt. Az NHL történetében ez volt a 67. ilyen alkalom.

Válasz Johnnyboy hozzászólására (#21121)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2018.12.19. 7:21  l  #21121
Megvertük a Calgary-t. Nyugat egyik legjobbját. Simán. Nullára.
Csak ezt nem tudom, sült bolondok vagyunk-e, vagy főttek?
All-Star

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2018.12.18. 8:20  l  #21120

Más: Klingberg ma együtt edzett a csapattal, ez nagyon jó hír!

Hanley waiveren van, ezek szerint a svéd már játszhat.

A terv az, hogy csütörtökön, de legkésőbb szombaton már játszik.

Válasz Modano. hozzászólására (#21118)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2018.12.18. 8:19  l  #21119
Még egy kis kiegészítés:

Benn azért lett "C", mert Nill a detroiti mintát követve választott. Frencsájz player, ráadásul a legjobbak közül való, de hát ő nem egy Yzerman kaliber, ezt be kell látni. Nem mellesleg, ez a taktika már Modano esetében sem jött be.

Nem tudom, meg meri-e lépni Nill, hogy leváltja a kapitányt. Mondjuk, szerintem meg sem fordult még a fejében, csak nekünk bántja a szemünket a dolog.

Válasz Johnnyboy hozzászólására (#21117)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2018.12.17. 18:09  l  #21118
Szerintem is Tyler lenne a legjobb erre a feladatra.

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2018.12.16. 22:41  l  #21117
Ezt mondom 4 éve. Benn jó játékos, iszonyatosan jó keze van, a passzai aranyat érnek. Szezononkénti ponttermése magáért beszél. Ja, a Hart sem véletlen került hozzá.
De nem vezéregyéniség. Nem képes tűzbe vinni embereket, nem tud lelkesíteni. Ez hatalmas hiányosság. Hmm...Tyler. Ő ilyen. Kellően rossz fiú, kellően képes saját magát és másokat feltüzelni. Neki kell(ene) lennie a C-nek.
Aztán jó lenne, ha valaki Nill-nek elmondaná, Nicsuskin, Spezza, Hanzal nem ide való. Trade kell. Nem is egy. Vannak ötleteim.
Duchene és ROR érdekes lehet és tudunk is adni érte. Csak valaki megszorongathatná Nill tökeit. Túl kényelmesen ül a székében, egy kis tulajdonosi abúzus nem volna hátrány...
All-Star

Válasz Modano. hozzászólására (#21116)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2018.12.16. 21:55  l  #21116
Ja, és még valami:

Szerintem Benn nem jó kapitány. Lehet, hogy jót tenne neki, ha lekerülne ez a teher róla.

Válasz Modano. hozzászólására (#21115)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2018.12.16. 21:36  l  #21115
Én is ezt untam meg. Minden évben ugyanaz a szöveg Nilltől deadlinekor: "Nekem tetszik a csapat úgy, ahogy van..." Mi a faszom teszik neki benne?

Vagy töketlen, vagy túlságosan ragaszkodik a pickekhez és a fiatalokhoz. Mondjuk nem nagyon értem, hogy miért, mert draftolni nem tud, pláne első körben, a fiataljaink meg enyhén szólva is középszerűek, pláne a csatárok. Nyilván Heiskanen kivétel, de őt a 3. helyen húztuk.

Abszolút egyetértek abban is, hogy két lehetőségünk van:

1. elkezdünk kiárusítani, és bevállalunk egy rebuild-et.

2. villámgyorsan hozunk egy jó centert és egy szélsőt a 2. sorba.

Egy biztos: csapatot építeni és kupát nyerni egyszerre nem lehet, ahogyan nem lehet egyszerre baszni is és szűznek maradni sem. Ha valóban "win now" módban vagyunk, akkor aszerint járjunk el.

Válasz Johnnyboy hozzászólására (#21114)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44
45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85
86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120
121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150
511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539